BC0374
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.65 | £ 29.58 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | SKODA |
| Weight | 2.4Kg |
| Disc Diameter | 236mm |
| Disc Thickness | 12.9mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | GIR |
| Add Info | SOLID, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC231R | RollCo |
| CA1068R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0023 | ELSTOCK |
| 830023 | ELSTOCK |
| DC81881 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC231R | ROLLCO |
| 114430203 | SKODA |
| 115430203 | SKODA |
| 115430251 | SKODA |
| 115430981 | SKODA |
| 6U0615124 | SKODA |
| 6U0615124X | SKODA |
| 115.430.251 | SKODA |
| 115.430.981 | SKODA |
| 4532248 | SKODA |
| 6U0 615 124 | SKODA |
| 115 430 251 | SKODA |
| 115 430 981 | SKODA |
| BHW167E | TRW |
| BHW288E | TRW |
| 4532248 | VAG |
| 6U0 615 124 | VW |
| 115 430 251 | VW |
| 115 430 981 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||