BC0369
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 45.19 | £ 54.23 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | BMW |
| Weight | 2.4Kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC229L | RollCo |
| 34116769091 | BMW |
| 3411 6769 091 | BMW |
| 3411 6778 145 | BMW |
| CA2545 | BRAKE ENGINEERING |
| 822048 | ELSTOCK |
| 82-2048 | ELSTOCK |
| DC885062 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC229L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||