BC0355
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.41 | £ 44.89 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | NISSAN |
| Weight | 3.6Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 2: 45mm |
| Man | AKE |
| Add Info | LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC221L | RollCo |
| CA2472 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-0704 | ELSTOCK |
| 820704 | ELSTOCK |
| 41011-8H300 | NISSAN |
| 41011-8H30A | NISSAN |
| 410118H300 | NISSAN |
| 410118H30A | NISSAN |
| DC83200 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC221L | ROLLCO |
| BHU319E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||