BC1349
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 39.22 | £ 47.06 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FORD |
| Fuel | DIESEL |
| Weight | 5.00kg |
| Disc Diameter | 302mm |
| Disc Thickness | 32mm |
| Piston Diameter | 2:42mm |
| Man | VARGA |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC876L | RollCo |
| 822786 | ELSTOCK |
| 82-2786 | ELSTOCK |
| AB312B302AA | FORD |
| AB31-2B302-AA | FORD |
| 1731290 | FORD |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||