BC0326
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.42 | £ 40.10 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | MITSUBISHI, PEUGEOT, CITROEN |
| Weight | 2.14Kg |
| Disc Diameter | 256mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 2: 43mm |
| Man | AKE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC206R | RollCo |
| CA1368R | BRAKE ENGINEERING |
| 4400.V0 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 4400V0 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 831242 | ELSTOCK |
| 83-1242 | ELSTOCK |
| MB950177 | MITSUBISHI |
| MR249965 | MITSUBISHI |
| MR370776 | MITSUBISHI |
| DC82107 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC206R | ROLLCO |
| BHT192E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||