BC0323
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.61 | £ 35.53 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | NISSAN |
| Weight | 3.75Kg |
| Disc Diameter | 296mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | AKE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC205L | RollCo |
| CA2771 | BRAKE ENGINEERING |
| 821896 | ELSTOCK |
| 82-1896 | ELSTOCK |
| 41011JD00A | NISSAN |
| 41011-JD00A | NISSAN |
| DC84122 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC205L | ROLLCO |
| BHS1102E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||