BC0320
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.53 | £ 29.44 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MITSUBISHI |
| Weight | 2.27Kg |
| Disc Diameter | 315mm |
| Disc Thickness | 18mm |
| Piston Diameter | 1: 43mm |
| Man | AKE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC203R | RollCo |
| CA1282R | BRAKE ENGINEERING |
| 870887 | ELSTOCK |
| 87-0887 | ELSTOCK |
| MB858465 | MITSUBISHI |
| DC72347 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC203R | ROLLCO |
| BHT188E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||