BC0313
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.12 | £ 32.54 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | BMW |
| Weight | 2.8Kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC200L | RollCo |
| 3411 1160 351 | BMW |
| 3411 1165 029 | BMW |
| 34111160351 | BMW |
| 34111165029 | BMW |
| 34116758113 | BMW |
| 3411 6758 113 | BMW |
| CA859 | BRAKE ENGINEERING |
| 820553 | ELSTOCK |
| 82-0553 | ELSTOCK |
| DC80626 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC200L | ROLLCO |
| BHW267 | TRW |
| BHW267E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||