BC0284
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.15 | £ 43.38 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | LAND ROVER |
| Weight | 4.72Kg |
| Disc Diameter | 297mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 2: 48mm |
| Man | LUC |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC185R | RollCo |
| CA1783R | BRAKE ENGINEERING |
| 831174 | ELSTOCK |
| 83-1174 | ELSTOCK |
| DC85095 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC185R | ROLLCO |
| STC1916 | ROVER GROUP |
| BHV237E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||