BC0281
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.43 | £ 36.52 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | LAND ROVER |
| Weight | 3.04Kg |
| Disc Diameter | 277mm |
| Disc Thickness | 21mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | LUC |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC184L | RollCo |
| CA2208 | BRAKE ENGINEERING |
| 821528 | ELSTOCK |
| 82-1528 | ELSTOCK |
| DC83018 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC184L | ROLLCO |
| SEG100270 | ROVER GROUP |
| BHS285E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||