BC0256
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.69 | £ 44.03 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | FIAT, OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 2.03Kg |
| Disc Diameter | 264mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 36mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC171R | RollCo |
| CA2744R | BRAKE ENGINEERING |
| 871953 | ELSTOCK |
| 87-1953 | ELSTOCK |
| 77363938 | FIAT/ MARELLI |
| 77365454 | FIAT/ MARELLI |
| 77365461 | FIAT/ MARELLI |
| 542165 | OPEL/VAUXHALL |
| 542547 | OPEL/VAUXHALL |
| 542549 | OPEL/VAUXHALL |
| 5542104 | OPEL/VAUXHALL |
| 93189818 | OPEL/VAUXHALL |
| 93192464 | OPEL/VAUXHALL |
| 93192466 | OPEL/VAUXHALL |
| 95508712 | OPEL/VAUXHALL |
| DC73987 | REMY AUTOMOTIVE |
| BHR109E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||