BC0388
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.92 | £ 35.90 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | PEUGEOT |
| Weight | 2.22Kg |
| Disc Diameter | 290mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 33mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC238R | RollCo |
| CA1496R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-0533 | ELSTOCK |
| 870533 | ELSTOCK |
| 4400H0 | PEUGEOT |
| 4400H9 | PEUGEOT |
| 441056 | PEUGEOT |
| 4400.H0 | PEUGEOT |
| 4400.H9 | PEUGEOT |
| DC72397 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC238R | ROLLCO |
| BHN334E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||