BC0230
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 41.70 | £ 50.04 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 1.48Kg |
| Disc Diameter | 264mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC158R | RollCo |
| CA2032R | BRAKE ENGINEERING |
| 9193981 | CHEVROLET |
| 870824 | ELSTOCK |
| 87-0824 | ELSTOCK |
| 542301 | OPEL/VAUXHALL |
| 542309 | OPEL/VAUXHALL |
| 9196457 | OPEL/VAUXHALL |
| 93171072 | OPEL/VAUXHALL |
| DC72971 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC158R | ROLLCO |
| BHN624E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||