BC0228
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.70 | £ 44.04 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 2.03Kg |
| Disc Diameter | 240mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC157R | RollCo |
| CA2015R | BRAKE ENGINEERING |
| 9193977 | CHEVROLET |
| 870646 | ELSTOCK |
| 87-0646 | ELSTOCK |
| 542297 | OPEL/VAUXHALL |
| 542305 | OPEL/VAUXHALL |
| 5542002 | OPEL/VAUXHALL |
| 9118111 | OPEL/VAUXHALL |
| 9196453 | OPEL/VAUXHALL |
| DC72899 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC157R | ROLLCO |
| BHQ292E | TRW |
| 919397977 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||