BC0901
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 55.22 | £ 66.26 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | VOLVO |
| Weight | 6.2Kg |
| Disc Diameter | 336mm |
| Disc Thickness | 30mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC607L | RollCo |
| CA2878 | BRAKE ENGINEERING |
| DC82854 | REMY AUTOMOTIVE |
| DC83854 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC607L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||