BC0539
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 39.51 | £ 47.41 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | FORD |
| Weight | 1.64Kg |
| Disc Diameter | 278mm |
| Disc Thickness | 11mm |
| Piston Diameter | 1: 36mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC319L | RollCo |
| CA2528 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-1577 | ELSTOCK |
| 861577 | ELSTOCK |
| 2T142553AB | FORD |
| 2T142553AA | FORD |
| 4387366 | FORD |
| 4500870 | FORD |
| 2T14-2553-AB | FORD |
| 2T14-2553-AA | FORD |
| DC73518 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC319L | ROLLCO |
| BHR269E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||