BC0213
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.64 | £ 43.97 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | MERCEDES-BENZ, VW |
| Weight | 4.8Kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | BRE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC150L | RollCo |
| CA2661 | BRAKE ENGINEERING |
| 821863 | ELSTOCK |
| 82-1863 | ELSTOCK |
| 003 420 8583 | MERCEDES-BENZ |
| 004 420 5583 | MERCEDES-BENZ |
| 34208583 | MERCEDES-BENZ |
| 44205583 | MERCEDES-BENZ |
| A0034208583 | MITSUBISHI |
| A0044205583 | MITSUBISHI |
| DC884754 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC150L | ROLLCO |
| BHV683E | TRW |
| 2E0615101 | VOLKSWAGEN |
| 2E0615101F | VOLKSWAGEN |
| 2E0615105B | VOLKSWAGEN |
| 2E0 615 101 | VW |
| 2E0 615 105B | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||