BC0182
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.78 | £ 44.14 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MITSUBISHI, VOLVO |
| Weight | 2.6Kg |
| Disc Diameter | 260mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC134R | RollCo |
| CA3004R | BRAKE ENGINEERING |
| CA2219R | BRAKE ENGINEERING |
| 871272 | ELSTOCK |
| 87-1272 | ELSTOCK |
| MR955246 | MITSUBISHI |
| DC73041 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC134R | ROLLCO |
| BHN288E | TRW |
| 8601978 | VOLVO |
| 8251699 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||