BC0544
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.30 | £ 33.96 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | KIA |
| Weight | 2.51Kg |
| Disc Diameter | 241mm |
| Disc Thickness | 18mm |
| Piston Diameter | 1: 51mm |
| Man | AKE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC321R | RollCo |
| CA2539R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-1219 | ELSTOCK |
| 831219 | ELSTOCK |
| 5813007700 | KIA |
| 5813007500 | KIA |
| 5813007000 | KIA |
| 58130-07700 | KIA |
| 58130-07500 | KIA |
| 58130-07000 | KIA |
| DC83459 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC321R | ROLLCO |
| BHS1171E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||