BC0157
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.62 | £ 39.14 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | AUDI, VW, SEAT |
| Weight | 1.4Kg |
| Disc Diameter | 232mm |
| Disc Thickness | 09mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | GIR |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC122L | RollCo |
| CA1710 | BRAKE ENGINEERING |
| 860192 | ELSTOCK |
| 86-0192 | ELSTOCK |
| DC72660 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC122L | ROLLCO |
| 8N0 615 423 | SKODA |
| 1J0 615 423 | SKODA |
| BHN180 | TRW |
| BHN180E | TRW |
| BHN236E | TRW |
| 1J0615423 | VAG |
| 8N0615423 | VAG |
| 8N0 615 423 | VW |
| 1J0 615 423 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||