BC0153
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.50 | £ 40.20 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | AUDI, VW, SKODA, SEAT |
| Weight | 1.98Kg |
| Disc Diameter | 260mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 41mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC120L | RollCo |
| 8J0 615 423G | AUDI |
| 1K0 615 423C | AUDI |
| 1K0 615 423H | AUDI |
| 1K0 615 423M | AUDI |
| CA2552 | BRAKE ENGINEERING |
| 860847 | ELSTOCK |
| 86-0847 | ELSTOCK |
| DC73364 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC120L | ROLLCO |
| 8J0 615 423G | SEAT |
| 1K0 615 423C | SEAT |
| 1K0 615 423H | SEAT |
| 1K0 615 423M | SEAT |
| 8J0 615 423G | SKODA |
| K0 615 423C | SKODA |
| K0615423C | SKODA |
| 1K0 615 423H | SKODA |
| 1K0 615 423M | SKODA |
| BHS324 | TRW |
| BHS324E | TRW |
| 1J0615423C | VAG |
| 1K0615423 | VAG |
| 1K0615423C | VAG |
| 1K0615423H | VAG |
| 1K0615423M | VAG |
| 8J0615423G | VAG |
| 8J0 615 423G | VW |
| 1K0 615 423C | VW |
| 1K0 615 423H | VW |
| 1K0 615 423M | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||