BC0148
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.87 | £ 33.44 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | SKODA, VW, SEAT |
| Weight | 3.65Kg |
| Disc Diameter | 288mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | LUC |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC117R | RollCo |
| CA2495R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0853 | ELSTOCK |
| 830853 | ELSTOCK |
| 6Q0615124 | FORD |
| 6Q0615124A | FORD |
| DC83433 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC117R | ROLLCO |
| 6Q0 615 124 | SEAT |
| 6Q0 615 124A | SEAT |
| 6Q0 615 124 | SKODA |
| 6Q0 615 124A | SKODA |
| BHW302 | TRW |
| BHW302E | TRW |
| 6Q0 615 124 | VW |
| 6Q0 615 124A | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||