BC0144
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.13 | £ 43.36 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | FORD, MAZDA, VOLVO |
| Weight | 2Kg |
| Disc Diameter | 265mm |
| Disc Thickness | 11mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC115R | RollCo |
| CA2451R | BRAKE ENGINEERING |
| 870712 | ELSTOCK |
| 87-0712 | ELSTOCK |
| 2080513 | FORD |
| 1223704 | FORD |
| 1324304 | FORD |
| 1365648 | FORD |
| 3M512M088AA | FORD |
| 3M51-2M088-AA | FORD |
| 3M512M088AB | FORD |
| 3M51-2M088-AB | FORD |
| 3M512M088BA | FORD |
| 3M51-2M088-BA | FORD |
| BPYK2661X | FORD |
| BPYK-26-61X | FORD |
| BPYK2661XA | FORD |
| BPYK-2661-XA | FORD |
| BPYK-26-61XA | FORD |
| BPYK2661XB | FORD |
| BPYK-26-61XB | FORD |
| BPYK61XA | FORD |
| BPYK-61-XA | FORD |
| BPYK261X | MAZDA |
| BPYK-26-1X | MAZDA |
| CCY9261X | MAZDA |
| CCY9-26-1X | MAZDA |
| CCY92661X | MAZDA |
| DC73397 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC115R | ROLLCO |
| BHN710E | TRW |
| 36000903 | VOLVO |
| 8602912 | VOLVO |
| 8603439 | VOLVO |
| 8603736 | VOLVO |
| 8603941 | VOLVO |
| 36000901 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||