BC0137
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.59 | £ 36.71 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | VOLVO, MAZDA, FORD |
| Weight | 3.59Kg |
| Disc Diameter | 278mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC112L | RollCo |
| 820711 | ELSTOCK |
| 82-0711 | ELSTOCK |
| RMCN1J2B302BA | FORD |
| 1 223 616 | FORD |
| 1 459 585 | FORD |
| 1 682 876 | FORD |
| 1 755 032 | FORD |
| 1 802 060 | FORD |
| 1782542 | FORD |
| 2201833 | FORD |
| 2413988 | FORD |
| 3M51 2B302 AA | FORD |
| 3M51 2B302 BA | FORD |
| 5125836 | FORD |
| 3M51-2B302-AA | FORD |
| AV61 2B302 AA | FORD |
| 3M51-2B302-BA | FORD |
| AV61-2B302-A1A | FORD |
| CN15 2B302 BA | FORD |
| CN152L232BA | FORD |
| CV61 2B302 PA | FORD |
| RMAV6J2B302AA | FORD |
| RMCN1J-2B302-BA | FORD |
| 1223616 | FORD |
| 1459585 | FORD |
| 1682876 | FORD |
| 1755032 | FORD |
| 1802060 | FORD |
| 3M512B302AA | FORD |
| 3M512B302BA | FORD |
| AV612B302AA | FORD |
| AV612B302A1A | FORD |
| CN152B302BA | FORD |
| CV612B302PA | FORD |
| AV61-2B302-AA | FORD |
| CN15-2B302-BA | FORD |
| CV61-2B302-PA | FORD |
| BPYK-33-71XA | MAZDA |
| BPYK-33-71XB | MAZDA |
| BPYK-33-71XC | MAZDA |
| BPYK3371XA | MAZDA |
| BPYK3371XB | MAZDA |
| BPYK3371XC | MAZDA |
| 36000484 | VOLVO |
| 8602907 | VOLVO |
| 8603938 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||