BC0129
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.58 | £ 31.90 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FORD |
| Weight | 2.8Kg |
| Disc Diameter | 258mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC107L | RollCo |
| CA1763 | BRAKE ENGINEERING |
| 820411 | ELSTOCK |
| 82-0411 | ELSTOCK |
| 1075789 | FORD |
| 98AB2L232BB | FORD |
| 98AB-2L232-BB | FORD |
| 1478514 | FORD |
| DC82856 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC107L | ROLLCO |
| BHW360E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||