BC0101
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.52 | £ 36.62 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | VW, AUDI, SEAT, SKODA |
| Weight | 3.33Kg |
| Disc Diameter | 288mm, 312 |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC105L | RollCo |
| 4B0 615 123 | AUDI |
| 8D0 615 123B | AUDI |
| 8E0 615 123A | AUDI |
| CA2891 | BRAKE ENGINEERING |
| 820503 | ELSTOCK |
| 82-0503 | ELSTOCK |
| DC82482 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC105L | ROLLCO |
| 4B0 615 123 | SCODA |
| 8D0 615 123B | SCODA |
| 8E0 615 123A | SCODA |
| 8E0 615 123A | SEAT |
| 4B0 615 123 | SEAT |
| 8D0 615 123B | SEAT |
| BHX186 | TRW |
| BHX186E | TRW |
| 4B0615123 | VAG |
| 8D0615123B | VAG |
| 8E0615123A | VAG |
| 8E0 615 123A | VW |
| 4B0 615 123 | VW |
| 8D0 615 123B | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||