BC0032
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.12 | £ 28.94 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | HYUNDAI, KIA |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 1.69 kg |
| Disc Diameter | 262mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | KASCO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC1015R | RollCo |
| 344493 | BUDWEG |
| 582302S350 | HYUNDAI |
| 583112SA30 | HYUNDAI |
| 583112SA70 | HYUNDAI |
| 583113SA20 | HYUNDAI |
| 58230-2S350 | HYUNDAI |
| 58311-2SA30 | HYUNDAI |
| 58311-2SA70 | HYUNDAI |
| 58311-3SA20 | HYUNDAI |
| 582302S350 | KIA |
| 583112SA30 | KIA |
| 583113SA20 | KIA |
| 58311-3SA20 | KIA |
| 58311-2SA30 | KIA |
| 583112SA70 | KIA |
| 58311-2SA70 | KIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||