EP0019
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 59.87 | £ 71.84 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Transmission | AUTOMATIC, SEMI-AUTO |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | CAR |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 2.83kg |
| Disc Diameter | 268mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1:38 mm |
| Man | BOSCH |
| Add Info | 4 Pin/ TRAILING, ELECTRIC PARKING BRAKE- PLUG OUTSIDE ( SAME AS VSEP551L BUT 4 PINS ) |
| Application | CITROEN, PEUGEOT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSEP510L | RollCo |
| 1608998880 | CITROEN |
| 16 089 988 80 | CITROEN |
| DC79490 | REMY AUTOMOTIVE |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||