BC1521
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.78 | £ 45.34 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MT |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | NISSAN |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.68 kg |
| Disc Diameter | 277mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 2:43mm |
| Man | LUCAS |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC969L | RollCo |
| 411127F025 | NISSAN |
| 411127F00A | NISSAN |
| 41112-7F00A | NISSAN |
| 41010-7F000 | NISSAN |
| 41011-7F000 | NISSAN |
| 41011-7F00A | NISSAN |
| 41112-7F025 | NISSAN |
| D11127F00A | NISSAN |
| D1112-7F00A | NISSAN |
| 410107F000 | NISSAN |
| 410117F000 | NISSAN |
| 410117F00A | NISSAN |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||