BC1508
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.13 | £ 38.56 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MT |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | LEXUS |
| Fuel | DIESEL, FULL HYBRID/PETROL |
| Weight | 3.66 kg |
| Disc Diameter | 296mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | ADVICS |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC962R | RollCo |
| 477000000000 | LEXUS |
| 4773053060 | LEXUS |
| 47730-53060 | LEXUS |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||