BC1280
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.51 | £ 45.01 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | NISSAN |
| Fuel | PETROL |
| Weight | 2.13kg |
| Disc Diameter | 278mm |
| Disc Thickness | 9mm |
| Piston Diameter | 1:38mm |
| Man | TOKICO, IN |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC836R | RollCo |
| 87-1594 | ELSTOCK |
| 871594 | ELSTOCK |
| 44001-5Y500 | NISSAN |
| 44001-3Y501 | NISSAN |
| 44001-5Y50A | NISSAN |
| 44001-3Y500 | NISSAN |
| 440013Y500 | NISSAN |
| 440013Y501 | NISSAN |
| 440015Y500 | NISSAN |
| 440015Y50A | NISSAN |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||