BC1246
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.21 | £ 32.65 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | SEAT, VOLKSWAGEN |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 1.92kg |
| Disc Diameter | 239mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:48mm |
| Man | BENDIX : A |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC808R | RollCo |
| 830481 | ELSTOCK |
| 83-0481 | ELSTOCK |
| 191615124 | SEAT |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||