BC1240
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.43 | £ 36.52 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 1.96kg |
| Disc Diameter | 236mm |
| Disc Thickness | 12.7mm |
| Piston Diameter | 1:48mm |
| Man | ATE:DM |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC802R | RollCo |
| 830456 | ELSTOCK |
| 83-0456 | ELSTOCK |
| 542246 | OPEL |
| 90421745 | OPEL |
| 542246 | OPEL/VAUXHALL |
| 90421745 | OPEL/VAUXHALL |
| 90421745 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||