BC1231
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 39.19 | £ 47.03 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, Manual |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | NISSAN, RENAULT, INFINITI |
| Weight | 4.28 Kg |
| Disc Diameter | 295:320mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 2:45mm |
| Man | NISSAN |
| Add Info | CAR |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC794L | RollCo |
| 822297 | ELSTOCK |
| 82-2297 | ELSTOCK |
| 41011-CC00A | NISSAN |
| 41011-EG50A | NISSAN |
| 41011-JY00A | NISSAN |
| 41011CC00A | NISSAN |
| 41011EG50A | NISSAN |
| 41011JY00A | RENAULT |
| 41011-JY00A | RENAULT |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||