BC1188
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.65 | £ 45.18 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | CITROEN, PEUGEOT |
| Weight | 4.21kg |
| Disc Diameter | 302mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 1:57mm |
| Man | ATE |
| Add Info | FRONT, LEADING, VENTED |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC754R | RollCo |
| 4400.T3 | CITROEN |
| 4400.R1 | CITROEN |
| 4400T3 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 4400R1 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 3266210 | DRI |
| 83-1626 | ELSTOCK |
| 831626 | ELSTOCK |
| 4400.T3 | PEUGEOT |
| 4400.R1 | PEUGEOT |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||