BC1181
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 53.96 | £ 64.75 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | MERCEDES-BENZ |
| Weight | 4.52kg |
| Disc Diameter | 345mm |
| Disc Thickness | 30mm |
| Piston Diameter | 4:40-44mm |
| Man | BREMBO |
| Add Info | FRONT, TRAILING, VENTED |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC751L | RollCo |
| 3161410 | DRI |
| 82-1641 | ELSTOCK |
| 821641 | ELSTOCK |
| A0024200883 | MERCEDES-BENZ |
| A0024201983 | MERCEDES-BENZ |
| 24200883 | MERCEDES-BENZ |
| 24201983 | MERCEDES-BENZ |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||