BC1178
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.48 | £ 32.98 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | TOYOTA |
| Weight | 2.18kg |
| Disc Diameter | 281mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1:38mm |
| Man | ADVICE |
| Add Info | REAR, TRAILING, SOLID |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC749R | RollCo |
| 4218120 | DRI |
| 87-2118 | ELSTOCK |
| 872118 | ELSTOCK |
| 47830-42070 | TOYOTA |
| 47830-42060 | TOYOTA |
| 47830-42061 | TOYOTA |
| 47830-42062 | TOYOTA |
| 47830-42080 | TOYOTA |
| 4783042060 | TOYOTA |
| 4783042061 | TOYOTA |
| 4783042062 | TOYOTA |
| 4783042080 | TOYOTA |
| 4783042070 | TOYOTA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||