BC1160
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.57 | £ 36.68 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | HYUNDAI, KIA |
| Weight | 3.4kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 1:57mm |
| Man | MANDO |
| Add Info | FRONT, TRAILING, VENTED |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC740R | RollCo |
| 3263810 | DRI |
| 83-1683 | ELSTOCK |
| 831683 | ELSTOCK |
| 58130-2K100 | HYUNDAI |
| 58130-3K050 | HYUNDAI |
| 58190-2HA00 | HYUNDAI |
| 58190-3KA01 | HYUNDAI |
| 58130-2H300 | HYUNDAI |
| 58130-2H500 | HYUNDAI |
| 58130-2Q000 | HYUNDAI |
| 581302K100 | HYUNDAI |
| 581303K050 | HYUNDAI |
| 581902HA00 | HYUNDAI |
| 581903KA01 | HYUNDAI |
| 581302H300 | HYUNDAI |
| 581302H500 | HYUNDAI |
| 581302Q000 | HYUNDAI |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||