BC1033
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 53.57 | £ 64.28 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | FORD |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.35kg |
| Disc Diameter | 280 mm |
| Disc Thickness | 16 mm |
| Piston Diameter | 1:52 mm |
| Man | BRE |
| Add Info | LEADING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC676L | RollCo |
| 86-2616 | ELSTOCK |
| 862616 | ELSTOCK |
| 1501244 | FORD |
| 1551989 | FORD |
| 8C1V-2K328-BA | FORD |
| 8C1V-2K328-BB | FORD |
| 8C1V2K328BA | FORD |
| 8C1V2K328BB | FORD |
| VSBC676L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||