BC1028
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.85 | £ 40.62 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | CVT, MANUAL, SEMI-AU |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | HONDA |
| Fuel | PETROL |
| Weight | 2.02kg |
| Disc Diameter | 239 mm |
| Disc Thickness | 9 mm |
| Piston Diameter | 1:30 mm |
| Man | NIS |
| Add Info | TRAILING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC673R | RollCo |
| 87-2563 | ELSTOCK |
| 872563 | ELSTOCK |
| 43018-TF0-010 | HONDA |
| 43018-TAR-G01 | HONDA |
| 43018-TF0-00 | HONDA |
| 43018-TG5-H00 | HONDA |
| 43018-TG5-H01 | HONDA |
| 43018-TG5-H02 | HONDA |
| 43018TF0010 | HONDA |
| 43018TARG01 | HONDA |
| 43018TF000 | HONDA |
| 43018TG5H00 | HONDA |
| 43018TG5H01 | HONDA |
| 43018TG5H02 | HONDA |
| VSBC673R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||