BC1020
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.35 | £ 37.62 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, CVT, MANU |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | DACIA, RENAULT |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.27kg |
| Disc Diameter | 280 mm |
| Disc Thickness | 24 mm |
| Piston Diameter | 1:54 mm |
| Man | ATE |
| Add Info | LEADING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC668R | RollCo |
| 41001-0303R | DACIA |
| 41001-8218R | DACIA |
| 410010303R | DACIA |
| 410018218R | DACIA |
| 83-2161 | ELSTOCK |
| 832161 | ELSTOCK |
| 4100 103 03R | RENAULT |
| 4100 182 18R | RENAULT |
| VSBC668R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||