BC1012
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 97.15 | £ 116.58 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | VOLKSWAGEN |
| Fuel | DIESEL, PETROL/ELECTRIC |
| Weight | 4.48kg |
| Disc Diameter | 330 mm |
| Disc Thickness | 32 mm |
| Piston Diameter | 4:42 mm |
| Man | BRE |
| Add Info | LEADING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC664R | RollCo |
| 83-1874 | ELSTOCK |
| 831874 | ELSTOCK |
| 7L6615150A | VAG |
| 7L6615124R | VAG |
| 7L6 615 150A | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||