BC1006
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.66 | £ 42.79 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | CITROEN/ PEUGEOT |
| Weight | 4.11kg |
| Disc Diameter | 302mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 1:57 mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC661R | RollCo |
| 4400.W2 | CITROEN |
| 4400.X2 | CITROEN |
| 4400.W2 | PEUGEOT |
| 4400.X2 | PEUGEOT |
| VSBC661R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||