BC0931
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.29 | £ 35.15 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | TOYOTA |
| Weight | 1.6Kg |
| Disc Diameter | 269mm |
| Disc Thickness | 09mm |
| Piston Diameter | 1: 36mm |
| Man | SUM |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC622L | RollCo |
| CA2998 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-1885-1 | ELSTOCK |
| 8618851 | ELSTOCK |
| DC73992 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC622L | ROLLCO |
| 47750-13020 | TOYOTA |
| 4775013020 | TOYOTA |
| BHZ131E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||