BC0896
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.82 | £ 45.38 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | CITROEN, DS AUTOMOBILES, PEUGEOT |
| Weight | 1.8Kg |
| Disc Diameter | 268mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC604R | RollCo |
| CA3045R | BRAKE ENGINEERING |
| 4401Q1 | CITROEN |
| 4401.Q1 | CITROEN |
| 87-2204 | ELSTOCK |
| 872204 | ELSTOCK |
| 4401.Q1 | PEUGEOT |
| DC74151 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC604R | ROLLCO |
| BHN980E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||