BC0850
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 51.80 | £ 62.16 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | IVECO |
| Weight | 7.20Kg |
| Disc Diameter | 289mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 2: 44mm |
| Man | BRE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC480R | RollCo |
| CA2306R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1397 | ELSTOCK |
| 871397 | ELSTOCK |
| 42536627 | IVECO |
| DC73533 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC480R | ROLLCO |
| BHS1486E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||