BC0839
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.12 | £ 31.34 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | BMW |
| Weight | 2.20Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 40mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC475L | RollCo |
| 34211165031 | BMW |
| 3421 1165 031 | BMW |
| CA2069 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-1656 | ELSTOCK |
| 861656 | ELSTOCK |
| DC73730 | REMY AUTOMOTIVE |
| DC73006 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC475L | ROLLCO |
| BHN629E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||