BC0833
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 44.97 | £ 53.96 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | BMW |
| Weight | 2.5Kg |
| Disc Diameter | 330mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC472L | RollCo |
| 34116791919 | BMW |
| 3411 6791 919 | BMW |
| CA3173 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-2230 | ELSTOCK |
| 822230 | ELSTOCK |
| DC84190 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC472L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||