BC0799
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 39.14 | £ 46.97 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FIAT, OPEL, SAAB, VAUXHALL |
| Weight | 3.1Kg |
| Disc Diameter | 285mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC455L | RollCo |
| CA2239 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-0825 | ELSTOCK |
| 820825 | ELSTOCK |
| 77363596 | FIAT |
| 735350351 | FIAT |
| 542023 | OPEL |
| 93172170 | OPEL |
| DC83092 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC455L | ROLLCO |
| BHX214E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||