BC0748
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 38.94 | £ 46.73 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | CHEVROLET/OPEL/VUXHALL |
| Weight | 1.26Kg |
| Disc Diameter | 240mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC429R | RollCo |
| 93170599 | BMW |
| CA2179R | BRAKE ENGINEERING |
| 542010 | CHEVROLET |
| 87-1341 | ELSTOCK |
| 871341 | ELSTOCK |
| 542010 | OPEL |
| 93176081 | OPEL |
| 542464 | OPEL |
| 93170599 | OPEL |
| DC73073 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC429R | ROLLCO |
| BHQ141 | TRW |
| BHQ141E | TRW |
| 542010 | VAUXHALL |
| 93176081 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||